Основні характеристики ПК

Характеристика ПК
Комп’ютер складається з багатьох частин і пристроїв.
Можна виділити основні пристрої:
Системний блок -корпус комп'ютера, функціональний елемент, який захищає внутрішні компоненти компютера від зовнішнього впливу та механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим в середині системного блоку, екрану створені внутрішніми компонентами електромагнітні випромінювання та є основою для подальшого розширення системи. Системні блоки зазвичай виробляються з деталей на основі сталі, алюмінію та пластмаси, також інколи використовують такі матеріали, як деревина та органічне скло.

Монітор - пристрій, призначений для відтворення відеосигналу і візуального відображення інформації, отриманої від комп'ютера. Принципова відмінність від телевізора полягає у відсутності вбудованого тюнера, призначеного для прийому високочастотних сигналів ефірного (наземного) телемовлення. Крім того, в більшості моніторів відсутній звуковоспроизводящий тракт і гучномовці.

 Сучасний монітор складається з екрану (дисплея), блоку живлення, плат управління та корпусу. Інформація для відображення на моніторі надходить з електронного пристрою, що формує відеосигнал (в комп'ютері - відеокарта). В якості монітора може застосовуватися також телевізор.

Маніпулятор «комп'ютерна миша» - це один з вказівних пристроїв введення, що забезпечують інтерфейс користувача з комп'ютером. Миша сприймає своє переміщення в робочій площині і передає цю інформацію комп'ютеру. Програма, що працює на комп'ютері, у відповідь на переміщення миші, виробляє на екрані дію, яка відповідає напрямку і відстані цього переміщення. В універсальних інтерфейсах за допомогою миші користувач керує спеціальним курсором. На додаток до детектора переміщення миша має від однієї до трьох (або більше) кнопок, а також додаткові елементи управління (колеса прокрутки, потенціометри, джойстики, трекболи, клавіші і т.п.), дія яких зазвичай зв'язується з поточним положенням курсора (або складових специфічного інтерфейсу). В універсальних інтерфейсах (наприклад, у віконних) за допомогою миші користувач керує спеціальним курсором - покажчиком - маніпулятором елементами інтерфейсу. Іноді використовується введення команд мишею без участі видимих елементів інтерфейсу програми: за допомогою аналізу рухів миші.
Клавіатура- пристрій для введення інформації. На комп'ютерній клавіатурі будь-яке натиснення та відпускання клавіші спричинює посилання сигналу до комп'ютера. Кожній такій дії відповідає окремий цифровий код. В залежності від способу передачі сигналу клавіатури звуться дротові та бездротові, що контактують з комп'ютером за допомогою інфрачервоного випромінювання або радіохвиль. Відстань дії бездротових клавіатур залежить від принципу передачі сигнала і лежить в межах від кількох метрів до кількох десятків метрів для дорожчих пристроїв, наприклад, Bluetooth-клавіатури.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Інформаційне суспільство